sk en de
sledujte nás

02. CNC frézovanie Čo je frézovanie?

Naše frézy držíme v top forme, preto dokážeme frézovať super veci. Práve technológia CNC frézovania je jedna z najuniverzálnejších metód spracovania jednotlivých dielov či povrchov. Či už ide o firemné logá, rôzne formy alebo interiérové dekorácie, o všetko sa postará CNC fréza.

Pre CNC frézu nie je problém dostať vaše produkty nielen do 2D formy, ale dokonca aj do 3D tvarov.

CNC frézovanie je určené pre plastové časti alebo konečné produkty, ktoré síce potrebujú ešte dodatočné opracovanie, ale aj s tým vám radi pomôžeme. Po vyfrézovaní teda dostaneme váš produkt do finálnej formy – obrúsime ho, začistíme hrany alebo nalakujeme, poprípade zvolíme iné finálne opracovanie – takže si od nás odnesiete hotový výrobok v top forme.

S naším CNC rotačným zariadením dokážeme aj rezať a gravírovať kovové, drevené a plastové materiály, ktoré nie sú vhodné na spracovanie laserom. Takisto dokážeme vytvoriť 3D reliéf z materiálov ako polystyrén, styrodur a pod.

Najčastejšie vyrábame

Firemné logá, reklamné stojany, nápisy, formy, barkety, reklamné displeje, stojany, podstavce, bytové doplnky, formy na ohýbanie a vákuovanie plastov, drevené tabule a tabuľky, 3D nápisy, 3D reliéfy, 3D reklama, 3D plastové písmená, veľkoplošné 3D gravírovanie, kovové cedule.

Aké materiály môžeme obrábať frézou?

Frézovanie plastov má pomerne málo obmedzení, ale výber materiálu závisí od želaných vlastností produktu. S výberom materiálu vám radi pomôžeme, za tie roky sa naše poradenstvo ukázalo ako najviac želaná služba.

Na CNC frézovanie využívame hlavne tieto materiály: plasty (HPS, PMMA, PET-G a iné), drevo, MDF, gumu, umelé drevo (Ebalta), pertinax, styrodur, polystyrén a do určitej náročnosti aj kovy.

Realizované práce Galéria

Ako dostane CNC vaše produkty do formy?

CNC obrábacie centrum umožňuje troj-osé vertikálne a horizontálne vŕtanie, lineárne a tvarové frézovanie a bočné dlabanie. To všetko vo vysokej kvalite, s presnosťou 0,1 mm. CNC fréza v našej výrobe dokáže spracovať plasty do rozmeru 1500 x 1000 x 300 mm.

Naše špeciálne CNC obrábacie centrum na plasty dokáže zabezpečiť frézovanie na kusy, ale aj menšie a veľké série. Základným pojmom sú pritom efektivita, presnosť, spoľahlivosť a kvalita frézovaných dielov. Dokážeme vám vyfrézovať rôzne produkty, reklamné prvky, náhradné diely alebo prototypy, a to všetko podľa výkresovej dokumentácie alebo podľa dodanej vzorky.

Pracujeme s CAD systémom a vieme vám dodať aj dizajnérske znalosti našich špecialistov. Ak si vyberiete nás, tak vám želané riešenia nielen navrhneme a nakreslíme, ale aj vyberieme vhodný materiál.

Realizované práce Galéria