sk en de
sledujte nás

04. Rezanie laserom Čo je laser?

Nie je to žiadne sci-fi. Laserová technológia je v produkcii plastových výrobkov využívaná už celé roky.

Je nesmierne presná, rýchla a efektívna. Čo všetko umožňuje rezanie plastov laserom a aké výrobky vďaka tejto technológii vznikajú?

Ako vás dostane laser do formy?

Rezanie laserom je dokonalá bezdotyková technológia, navyše pri opracovávaní neexistuje prašnosť. Vďaka týmto vlastnostiam laserového rezania možno z plastu rezať aj zložité tvary a odpadáva tu aj nutnosť ďalšieho opracovania. Rez je totiž dokonale hladký.

Laser má minimálny teplotný vplyv na daný materiál a aj preto je vhodný na použitie v 2D aj v 3D využití. Na rezanie, obrábanie a gravírovanie plastov používame CO2 laser, nazývaný aj eurolaser.

Náš laser zvládne prerezať materiály až do hrúbky 10 mm s veľkou aktívnou plochou 2000 x 1300 mm.

Prečo Akryl/plexisklo?

Je to mimoriadne vhodný materiál. Na rezanie a gravírovanie laserom sú vhodné oba jeho typy – extrudovaný aj liaty akryl. Po rezaní ostáva tento materiál jasný a čistý, hrany sú ostré a nie je potrebné žiadne ďalšie leštenie. Dokážeme spracovať všetky štandardné aj veľkoplošné veľkosti.

Čo najčastejšie režeme laserom?

Možnosti rezania laserom sú pri plastoch naozaj široké. Laser dokáže spracovať rozmerovo veľké produkty, ale zároveň aj drobné detaily. Hodí sa teda rovnako na rezanie i na gravírovanie. V kombinácii s podsvietením a ďalšími technológiami dokáže ponúknuť naozaj unikátne riešenia.

Realizované práce Galéria

Najčastejšie vyrábame

Firemné logá, reklamné stojany, nápisy, formy, barkety, reklamné displeje, stojany, podstavce, bytové doplnky, formy na ohýbanie a vákuovanie plastov, drevené tabule a tabuľky, 3D nápisy, 3D reliéfy, 3D reklama, 3D plastové písmená, veľkoplošné 3D gravírovanie, kovové cedule.

Aké materiály obrábame laserom?

CO2 laser si poradí s takmer akýmkoľvek materiálom, okrem kovu a skla (tie musia mať špeciálnu povrchovú úpravu). My sa však sústreďujeme hlavne na rezanie a gravírovanie plastov. Hlavnú rolu má v tomto prípade akryl (plexisklo), na rezanie laserom však využívame aj ďalšie materiály.

Ďalšie vhodné materiály

  • Polyoxymetylén (POM)
  • Polyimid (PI)
  • Huževnatý Polystyrén (HPS)
  • Polypropylén (PP)
  • PET/PETG

Realizované práce Galéria